Tuğba Hilal Kabakçı

Çalışma Kartı : Ülkesel

Çalışma Kartı Dili : İngilizce

Konuştuğu Diller : İngilizce

Nitelikler : Profesyonel Turist Rehberi, Tarih Uzmanı, Doktorant

Özgeçmiş

1986 yılının baharında Konya’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Konya’da bitirdi. Süper Lise yabancı dil bölümü mezuniyetinin ardından, 2007 yılında Selçuk Üniversitesi Silifke – Taşucu Meslek Yüksek Okulu Turist Rehberliği Bölümü’ne kaydoldu. Çok sevdiği işi gereği henüz 21 yaşında Türkiye’nin dört bir yanını gezdi.

2010 yılında ikinci üniversitesine başladı. Selçuk Üniversitesi Tarih Bölümü’nde Lisans eğitimini ve Yakınçağ Tarihi alanında yüksek lisansını tamamladı. Yeni Çağ Tarihi alanında doktora süreci devam ediyor. İpek Yolu Gastronomi Uzmanı Rehber eğitimini aldı ve Konya gastronomisi üzerinde araştırmalar yapmaya başladı.

Yurtiçi seyahatlerinin yanı sıra yurtdışına da seyahat ederek ülkelerin – şehirlerin turizm fırsatlarını gözlemleme fırsatı buldu.

Amatör fotoğrafçılık, okçuluk ve dalış sporları (tek yıldız dalıcı) ile ilgilenmektedir. Diksiyon, spikerlik, sunuculuk, seslendirme ve drama eğitimleri almış bir diksiyon eğitmenidir.

Rehberlik dili İngilizce olsa da 2009 yılında 2 yıl Arapça ve sonrasında başlangıç seviyesinde Farsça eğitimleri almıştır. 17 yıllık tecrübesi ile başta Konya ziyaretçilerine olmak üzere ülkenin pek çok yerini büyük bir zevkle anlatmaya devam ediyor.

FOTO GALERİ

Başa dön